MENU

Ogólnopolski zasięg wynajmu!


Solidne doradztwo,
szybka dostawa!

Aktualności

Pompy spalinowe wysokiego podnoszenia

2021-01-21

W ostatnich miesiącach, naszą flotę wynajmu powiększyły dwie pompy spalinowe wysokiego podnoszenia.

...

Czytaj więcej

Ściekowe pompy zatapialne

2018-01-24

Mocną pozycją naszej oferty są elektryczne zatapialne pompy do ścieków

...

Czytaj więcej

WynajemPomp.pl - oddział w Gdańsku

2016-05-25

Zapraszamy do współpracy z naszym oddziałem w Gdańsku.

...

Czytaj więcej
Więcej aktualności
2016-01-30

Oprócz igłofiltrów elastycznych o średnicy 32mm (instalacja igłofiltrowa IgE 81/32) w ofercie naszej wypożyczalni pomp i akcesoriów polecamy także wynajem igłofiltrów wysokiej wydajności o średnicy 63mm(system igłofiltrów IgE 81/63). Igłofiltry tego typu charakteryzują się m.in. zwiększoną średnicą, oraz zastosowaniem łączników elastycznych do połączenia pomiędzy igłofiltrem a kolektorem.

Igłofiltry

Wpłukiwanie igłofiltrów D63mm jest realizowane za pomocą rury wpłukującej o średnicy 89 mm (lub większej jeśli wymagana jest instalacja igłofiltrów w obsypce). Podobnie jak w przypadku igłofiltrów elastycznych, igłofiltr 63mm zakończony jest filtrem siatkowym o długości 600mm.  Przy wpłukiwaniu igłofiltrów, zalecamy stosowanie pomp o wyższym ciśnieniu maksymalnym, np. tego typu jak pompy do wpłukiwania S60, które posiadamy w ofercie wynajmu.

Wydajność igłofiltra 63mm jest kilkukrotnie wyższa niż odpowiednika elastycznego 32mm. Według wielu opinii naszych klientów, którzy używali różne systemy „igłofiltrów dwucalowych”   (niemieckie, holenderskie), igłofiltry w systemie IgE 81/63 pozwalają na uzyskanie najwyższej wydajności w zakresie odwodnienia w porównaniu do innych systemów igłofiltrowych.

 Aby uzyskać optymalne rezultaty i przebieg odwodnienia, rekomendowane jest zastosowanie igłofiltrów D63mm z agregatami pompowymi o wysokiej wydajności – najlepiej o wydajności maksymalnej powyżej 300m3/godz. (np. w ofercie wynajmu pomp posiadamy agregaty pompowe ze wspomaganiem próżniowym Geco Power MPD 6/20). Tego typu mocnowydajne pompy, są w stanie wykorzystać potencjał odwodnienia igłofiltrami o zwiększonej średnicy.

W wynajmie posiadamy wiele zestawów igłofiltrowych z igłofiltrami 63mm, zapraszamy do skorzystania z oferty wynajmu!

Igłofiltry wysokiej wydajności D63mm wykorzystujemy także w ramach naszych usług odwadniania.

 Igłofiltry

 
Powrót do listy aktualności