Aktualności

 Jedną z grup asortymentowych dostępnych w naszej ofercie wynajmu są pompy membranowe (przeponowe) Flygt BWM 100. Są to niewielkie jednostki napędzane spalinowymi silnikami Hatz o wydajności maksymalnej do 30m3/godz. i maksymalnej wysokości podnoszenia 15m. Pompy tego typu dobrze sobie radzą z ewakuacją powietrza, pozwalają na samozasysanie bez zalewania (do 7m) i nie sprawiają kłopotów przy pracy na sucho.

Mimo że z uwagi na ograniczone podciśnienie generalnie nie rekomendujemy tych pomp jako dedykowanych do współpracy z igłofiltrami,  to pojawiają się zadanie, kiedy tego typu urządzenia są skuteczne w obsłudze małych zestawów igłofiltrowych.

Przykładem takiego projektu jest prowadzone z naszą koordynacją w ostatnim czasie odwadnianie igłofiltrami na Śląsku, gdzie poza „dużym” zestawem kilkudziesięciu igłofiltrów z pompą tłokową, pojawiła się potrzeba na dodatkowy, uzupełniający zestaw 10 igłofiltrów posadowiony na niższym poziomie.  Z uwagi na to, że do odwodnienia wystarczyło zaledwie 10 igłofiltrów, a głębokość wpłukiwania wynosiła tylko 3-4 metry, przeznaczyliśmy do zadania pompę membranową Flygt BWM 100. Okazało się, że  w tym przypadku urządzenie sprawdziło się znakomicie jako pompa igłofiltrowa, radząc sobie na tłoczeniu także z 5metrową różnicą wysokości.

Pompa membranowa do małych zestawów igłofiltrowych

Zrealizowane zadanie potwierdza, że w niektórych sytuacjach,proponowane przez nas w wynajmie pompy membranowe typu Flygt BWM 100 mogą być skuteczne do obsługi odwodnień igłofiltrami.  Ma to przede wszystkim rację bytu, gdy w wynajmowana pompa ma obsłużyć niewielką liczbę igłofiltrów (najlepiej 5-10, maksymalnie 15 sztuk) zapłakanych na głębokość do 4 m.

W przypadku rozważania wypożyczenia takich pomp, każdorazowo gwarantujemy Państwu analizę problemu i rzetelne doradztwo w zakresie tego, czy pompa sprawdzi się w zastosowaniu do odwadniania metodą igłofiltrową.

Pompy