Aktualności

Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie świadczenia usług wynajmu pomp do odwadniania kopalni odkrywkowych.

Odwadnianie kopalń

Częśc zrealizowanych zadań obsługiwana była elektrycznymi pompami zatapialnymi, jednak w wielu przypadkach, gdy brak było zasilania elektrycznego, konieczne było zastosowanie wolnostojących pomp spalinowych.

Ważne jest aby tego rodzaju pompy posiadały zdolność samozasysania, jak i pompowania wody zanieczyszczonej piaskiem i żwirem.  W wielu przypadkach, wymagane jest od pompy osiągnięcie określonej wysokości podnoszenia.  Sprawia to że szczególnie  użyteczne stają się jednostki o maksymalnych wysokościach podnoszenia rzędu 40m i więcej. Pamiętajmy, że nawet jeśli geometryczna wysokość podnoszenia się 15-20 m. to z jednej strony do tego dochodzą straty przesyłowe, z drugiej nie ma sensu rozważać pracy na maksymalnej dostępnej wysokości podnoszenia pompy, ponieważ przy niej występuje już niemal zerowa wydajność.

Odwadnianie kopalń odkrywkowych charakteryzuje się tym, że z reguły jest procesem ciągłym 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Dlatego też niezmiernie ważna jest z jednej strony bezawaryjność, z drugiej maksymalna sprawność sekcji pompowej – odpowiednia regulacja wirników, płyt ciernych, tak aby pompa pracując na najwyższej sprawności zużywała jak najmniej paliwa.Przykładowo już 3-4 mm dodatkowego luzu między płytą cierną a wirnikiem, może dać w efekcie zwiększenie zużycia paliwa o 30-40%.  Dlatego też, wysoki poziom konserwacji i serwisu sekcji pompowych jest dla nas szczególnym priorytetem.

Przy odwadnianiu kopalń, w wynajmie bardzo dobrze sprawdzają się pompy samozasysające bez sekcji pompy próżniowej czy systemu venturi. Prosta konstrukcja pompy sprawia, że jest ona łatwa do utrzymania w sprawności (jedynie wymagana jest okresowa regulacja lub wymiana płyty ciernej i wirnika), z drugiej skrajnie małoawaryjna.

Posiadamy na stanie pompy, któe spędziły na wynajmie w kopalni odkrywkowej nawet rok i dłużej, pracując niemal w sposób ciągły przez kilkanaście miesięcy.

W zakresie pomp samozasysających do obsługi kopalń odkrywkowych, szczególnie rekomendujemy:

– pompy samozasysające Victor Pumps S163 (podnoszenie do 44m, wydajnośc do 380m3/godz)

– pompy samozasysające Geco Power SPD 6/57 oraz Victor Pumps S180 (podnoszenie do 60m, wydajność do 400m3/godz.)

– pompy ze wspomaganiem próżniowym Global Pump 8GSTAP oraz Godwin CD225M (podnoszenie ponad 50m, wydajność maks. powyżej 700m3/godz)

 Zobacz także dział pompy wysokiego podnoszenia.

Zachęcamy do kontaktu celem doboru  rozwiązania odpowiedniego dla Państwa.

Odwodnienie kopalni odkrywkowej pompą samozysającą  spalinową.
Powiązane aktualności
Filter by
Post Page
Aktualności
Sort by