MENU

Ogólnopolski zasięg wynajmu!


Solidne doradztwo,
szybka dostawa!

Aktualności

Pompy spalinowe wysokiego podnoszenia

2021-01-21

W ostatnich miesiącach, naszą flotę wynajmu powiększyły dwie pompy spalinowe wysokiego podnoszenia.

...

Czytaj więcej

Ściekowe pompy zatapialne

2018-01-24

Mocną pozycją naszej oferty są elektryczne zatapialne pompy do ścieków

...

Czytaj więcej

WynajemPomp.pl - oddział w Gdańsku

2016-05-25

Zapraszamy do współpracy z naszym oddziałem w Gdańsku.

...

Czytaj więcej
Więcej aktualności
2014-02-23


Sztandarowym produktem są tutaj samozasysające agregaty pompowe serii MPD wspomagane przez bezobsługową pompę próżniową, dostarczaną przez niemieckiego producenta Busch lub holenderskie Eurovacuum. Do najważniejszych zalet zastosowanej pompy próżniowej, należy tutaj bez wątpienia zaliczyć, brak konieczności regularnego przeprowadzania wymiany oleju, czy też wymiany zużytych membran czy łopatek, trwałość i bezobsługowość. Pompy tego typu, poprzez wolne przeloty wirnika, osiągające nawet do 75mm, zapewniają nam nie tylko możliwość pompowania  cieczy czystej, ale także szlamu, oraz cieczy zanieczyszczonych ciałami stałymi, szlamów, wód powodziowych, wód z wykopów budowlanych.


Wśród wielu zalet pomp produkcji Geco Power, należy tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na wysoką sprawność części hydraulicznej, co zapewnia nam niższe spalanie, oraz niższe wymagania odnośnie mocy urządzenia. Mamy tutaj do dyspozycji pompy z silnikami elektrycznymi , trzyfazowymi o mocy od 4 do 30kW, oraz z silnikami spalinowymi o mocy od 6 do 37 kW. Wersje elektryczne posiadają one nowoczesne panele sterowania, umożliwiające nam automatyczną pracę, poprzez sterowanie wyłącznikiem pływakowym.


Jeśli chodzi o wydajność, to pompy te, są w stanie pompować nawet do 750 m3 wody na godzinę, oraz ewakuować do 100m3 powietrza (co jest szczególnie przydatne do pracy z igłofiltrami). Wśród wielu różnych modeli, na największą popularność zasłużył sobie agregat o symbolu MPD 4/12 wyposażony w silnik spalinowy Lombardini 12kW, który osiąga wydajność rzędu 200m3/godz. wody oraz 75m3 powietrza. Innym cenionym modelem jest agregat MPD 6/12 wyposażony w ten sam silnik, aczkolwiek posiadający wyższą bo osiągającą aż 350 m3 wody na godzinę, wydajnością. Jest on jednocześnie jednym z najtańszych w zakresie eksploatacji, dostępnych na rynku agregatów o wydajności powyżej 300m3/godz. Zbliżony model MPD 6/20, napędzany silnikiem o mocy nominalnej 20 kW, osiąga wydajność nawet do 470 m3 wody na godzinę, co przy stawia go w czołówce wydajności pomp spalinowych o tej mocy silnika dostępnych na rynku.  Jest to jednostka bardzo dobrze sprawdzająca się w obsłudze dużych systemów igłofiltrowych, a także instalacji z igłofiltrami dwucalowymi.


W naszym wynajmie dostępne są modele:

- MPD 4/12 (spalinowy 200m3/godz)

Pompa do igłofiltrów Geco MPD 4/12

 

- MPD 6/20  (spalinowy 470m3/godz)

Pompa do igłofiltrów Geco MPD 6/20

 

- MPE 6/7.5+2.2 (elektryczny 260m3/godz.)

Elektryczna pompa do igłofiltrów MPE 6/7.5

 
Powrót do listy aktualności