MENU

Ogólnopolski zasięg wynajmu!


Solidne doradztwo,
szybka dostawa!

Aktualności

Pompy spalinowe wysokiego podnoszenia

2021-01-21

W ostatnich miesiącach, naszą flotę wynajmu powiększyły dwie pompy spalinowe wysokiego podnoszenia.

...

Czytaj więcej

Ściekowe pompy zatapialne

2018-01-24

Mocną pozycją naszej oferty są elektryczne zatapialne pompy do ścieków

...

Czytaj więcej

WynajemPomp.pl - oddział w Gdańsku

2016-05-25

Zapraszamy do współpracy z naszym oddziałem w Gdańsku.

...

Czytaj więcej
Więcej aktualności
2015-10-27

Ciekawym projektem realizowanym w ostatnich tygodniach, w którym zastosowano naszą pompę, było zadanie w zakresie bezwykopowej budowy rurociągu ciepłowniczego  w Gdańsku, w technologii HDD. Prace wiertnicze w zakresie w trakcie budowy tego rurociągu realizowało  konsorcjum firm Hoster sp. z o.o.  i  ZRB Janicki.

Wypożyczanie pomp do płuczki

Fot. Tadeusz Mudlaff,

 

 Podczas  prac wykonano dwa równoległe przekroczenia bezwykopowe pod rzeką Motławą. Było to możliwe, dzięki wykonaniu dwóch przewiertów o długości 225 m każdy na głębokościach sięgających do 22m.

W ramach opisywanego zadania, firma ZRB Janicki, jako pompę transferową do płuczki wykorzystała szlamowy agregat pompowy Global Pump typu 6GHTAP.  Jest to wyciszona pompa spalinowa, napędzana silnikiem diesla John Deere, ze wspomaganiem próżniowym (system inżektorowy „venturi” ze sprężarką). W zakresie sekcji wodnej, pompa wyposażona jest w wirnik typu zamkniętego, wykonany ze stopu stali nierdzewnej CD4CMU o wysokiej odporności na wycieranie. Przelot zanieczyszczeń wirnika wynosi 75 mm co daje duży komfort pracy z płuczką bentonitową zawierającą frakcje gruntu. Pompa 6GHTAP niejednokrotnie sprawdziła się już w firmie ZRB Janicki w podobnych pracach w zakresie wierceń kierunkowych.

Nasi klienci, do podobnych zadań w zakresie pompowania płuczki wynajmują także inną jednostkę – agregat pompowy Geco Power SPD 6/57 (6 bar, 400m3/godz, silnik 70kW, zobacz: wynajem pomp wysokiego podnoszenia).  Tam gdzie transfer płuczki nie jest wymagany na duże odległości sprawdza się także bardzo dobrze wynajem szlamowych pomp zatapialnych z agitatorem.

 

 
Powrót do listy aktualności