MENU

Ogólnopolski zasięg wynajmu!


Solidne doradztwo,
szybka dostawa!

Aktualności

WynajemPomp.pl - oddział w Gdańsku

2016-05-25

Zapraszamy do współpracy z naszym oddziałem w Gdańsku.

...

Czytaj więcej

Odwadnianie kopalni odkrywkowych oraz kopalni piasku za pomocą pomp samozasysających

2016-04-17

Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie świadczenia usług wynajmu pomp do odwadniania kopalń odkrywkowych.

...

Czytaj więcej

Pompy zatapialne UNIQA do ścieków

2016-04-03

Pompy UNIQA (marka firmy Zenit) to dostępne od pewnego czasu w naszej ofercie sprzedaży i wynajmu pompy zatapialne do ścieków i w...

Czytaj więcej
Więcej aktualności

Wynajem igłofiltrów, instalacja igłofiltrowa IGE-81/32

Igłofiltry elastyczne , IgE 81/32

Działem naszej oferty wynajmu, który cieszy się największym popytem klientów, są igłofiltry -  instalacje igłofiltrowe kompletowane oczywiście z agregatami pompowymi do igłofiltrów. W większości przypadków, klientom możemy zarekomendować zestawy pompowe z igłofiltrami elastycznymi o średnicy 32mm – czyli instalację igłofiltrową typu IgE 81/32.

Wypożyczanie igłofiltrów elastycznych D32

W standardzie w ofercie proponujemy igłofiltry  D32 o długości 7m wraz z kolektorami ssącymi aluminiowymi o średnicy 133mm. Jest to wariant stosowany w zdecydowanej większości przypadków. 
Wielkość zestawów odwodnieniowych dobierana jest na podstawie zapotrzebowania klienta np. kompletacje 20mb,30mb, 50mb, 80mb czy 100mb.

Oczywiście bardzo ważne jest aby zestaw igłofiltrowy był obsługiwany pompę o odpowiedniej wydajności w zakresie ewakuacji wody i powietrza .

To jak wiele igłofiltrów jest w stanie obsłużyć pompa igłofiltrowa zależy w dużej mierze od rodzaju gruntu i ilości powietrza, jaka się w nim znajduje. W przypadku gruntów przepuszczalnych (piaszczyste) jeśli pompa ma dużą wydajność (np. maksymalnie  ponad 300m3/godz), a napływ umiarkowany, to agregat pompowy jest w stanie obsłużyć nawet więcej niż 100 igłofiltrów elastycznych. Jednak przy dużej ilości igłofiltrów, utrzymanie ciągłości odwodnienia i odpowiedniego podciśnienia wymaga bieżącego monitoringu, odłączania igłofiltrów zaciągających powietrze, zainstalowania ich na jednakowym poziomie, co sprawia że odwodnienie jest trudne do realizacji. W praktyce przyjmuje się że typowy optymalny zestaw igłofiltrowy jest złożony  z około 50 igłofiltrów, natomiast przy dłuższych instalacjach, warto podzielić obsługę odwodnienia igłofiltrami na kilka pomp.

Kompletacja instalacji dostosowana do wymagań użytkownika

W komplecie wynajmowanej instalacji igłofiltrowej znajdują się w odpowiedniej liczbie kolektory, igłofiltry, łuki 90st. łączniki elastyczne, rozdzielacze ssawne, redukcje zrzutowe, rury wpłukujące z łukami oraz węże strażackie (do wpłukiwania i do tloczenia). Istnieje możliwość skonfigurowania zestawu wg własnych potrzeb.

 

 

Wynajem

 

Igłofiltry wysokiej wydajności o średnicy 50-63mm (standard 2 cale)

W większości przypadków, igłofiltry elastyczne zdają egzamin i są nieporównywalnie łatwiejsze do wyplukania i instalacji w porównaniu do każdego innego rozwiązania.

Dla bardzo wymagających  projektów, gdzie odwodnienie jest przeprowadzane w mocno nawodnionych i przepuszczalnych gruntach, z dużem napływem bieżącym (np. w bliskości rzek) jako alternatywę możemy zaproponować  zestawy oparte o igłofiltry o średnicy 50mm (PCV) i 63mm (PE).

W szczególności w przypadku zestawów  igłofiltrowych IgE 81/63 napotykamy wiele opinii użytkowników świadczących o tym że w połączeniu z wydajnymi pompami są to najbardziej wydajne rozwiązania igłofiltrowe dostępne na rynku, przewyższające w zakresie osiąganych przepływności zarówno igłofiltry elastyczne jak i stalowe czy „żółte” PCV .

Igłofiltry wysokiej wydajności

 

Usługi w zakresie wpłukiwania igłofiltrów i odwadniania

W przypadku zainteresowania, jesteśmy w stanie także zaoferować Państwu usługi odwadniania - szczególnie  w zakresie wpłukiwania  igłofiltrów, montażu instalacji, dozoru zestawu odwodnieniowego.

Zapraszamy do współpracy w Państwa projektach! Postaw na rzetelnego partnera obecnego na rynku ponad 25 lat!

 

 

Igłofiltry Igłofiltry Wynajem

Potrzebujesz oferty w zakresie wynajmu igłofiltrów? Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia?

Zadzwoń: 33 854 74 36,  602 577 124

Napisz: wynajem@klaudia.eu